in

Игуаин промаши пенал на своето деби за Интер Мајами

Гонзало Игуаин промаши пенал на ноговото теби за Интер Мајами. Екипата на Дејвид Бекам загуби со резултат од 3-0 против Филаделфија Јунион. 32 годишниот аргентинец потпиша за Интер на почетокот на овој месец откако неговиот договот со Јувентус беше раскинат. 

Дојде до конфликт помеѓу Игуаин и дефанзивецот Глеснес откако играчот на Филаделфија славеше пред него по промашениот пенал. Тренерот на Мајами, Диего Алонсо изјави дека тие „се среќни со играта на Гонзало“. „Тој покажа дека е во добра спремност. Потребни му се повеќе натпревари за да се навикне на овој стил на игра. Тој е жеден за натпреварување“ дополни тој.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote