in

Интересни работи за сонот

48551377 - businessman in suit sitting on cloud in isolation and looking at moon

1. Подолгите соништа ги сонуваме во раните утрински часови.

2. Во одреден период од спиењето, мускулите на човекот се парализирани.

3. 12% од луѓето сонуваат во црно-бело.

4. Обично сонуваме нешта што се поврзани со случките во животот.

5. Ние сонуваме лица на луѓето што сме ги виделе. Мозокот не може да генерира нови лица.

6. Мал стрес е еднаков на пријатни соништа.

7. Децата имаат повеќе кошмари од возрасните.

8. Слепите луѓе гледаат слики додека спијат.

9. Луѓето забораваат што сонуваат 99% од случаите.

10. Луѓето имаат 4 до 6 соништа секоја вечер.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote