in

Интересни работи кои како мали ни биле чудни/забранети!

  1. Откако ги исклучувавме навечер светлата веднаш бегавме во кревет!

2. „Мајка ми ми имаше речено дека уклучувањето на ламбата во автомобилот е забрането!“

3. Ако голтнете мастика ќе ви се залепи во желудацот!

"Eğer sakız yutarsam mideme 7 yıl yapışacağına inanıyordum."

4. Ако долго време ги чуваме очите криво дека така ќе ни останат!

5. Нешто од кое е плашев најмногу! 👇

"Çocukken en çok korktuğum şey:"

6. Бевме паранојаци секој пат кога ќе влеземе во купатило!

"Çocukken tuvalete her gittiğimde paranoyak gibiydim:"

7. „Како мала, возејќи се со автомобил се плашев дека месецината секогаш не прати!“

"Çocukken arabayla gittiğimiz her yerde Ay'ın bizi takip ettiğini düşünüyor ve korkuyordum."

8. Мислевме дека овие нешта беа отров!

"Küçükken elbiselerin içinden çıkan bu paketlerde zehir olduğunu düşünüyordum."

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote