in

Интересни работи кои сите се прашуваат кој ги измислил!

  1. Заштита за време на сексуален однос – презервативи!
Cinsel ilişki esnasında korunmak.

2. Депилирање!

Vücut tüylerini almak.

3. Потребата за јогурт да се направи јогурт!

Yoğurt mayalamak için yoğurt gerekmesi.

4. Користењето на солта во јадењето – јадењето без сол е невкусно но кого го текнало од некоја солена карпа да ископа и рече дека ова ќе се додава во јадењето?!

Tuzu yiyecekte kullanmak.

5. Молзењето крави – кого навистина текнало да ги допира градите на кравите за да добие млеко…

İnek sağmak.

6. Правење леб – одбирање пченица, мелење, месење па печење… кого истекнало?!

Ekmek yapmak.

7. Измислување на пливањето – кој се впуштил во таа авантура да проба пливање за прв пат?!

Yüzmek.

8. French Kiss – кого текнало да пласира вакво бакнување?!

French kiss.

9. Птиците да се ставаат во кафез!

Kuşu kafese koymak.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote