in

ИНТЕРНЕТОТ ГОРИ! ПУТИН БИЛ РОКЕР КАКО МЛАД И СВИРЕЛ ВО БЕНД ЗАЕДНО СО УШТЕ ЕДЕН СВЕТСКИ ЛИДЕР? Еве всушност за што се работи!

Дали рускиот претседател Владимир Путин и лидерот на Венецуела Николас Мадуро настапиле заедно во советски бенд уште во 80-тите години на минатиот век? Ако некој може да процени според материјалот и коментарите на интернет, тие се.

Музичкото видео за „На зора“ од 1987 година на рускиот бенд „Алијанса“ покажува членови на бендот облечени во стилот на осумдесеттите со ретро фризури. Видеото е повторно во центарот на вниманието поради настаните во Венецуела.

Видеото, кое беше објавено на YouTube минатата година, има повеќе од 200.000 прегледи. Многумина од оние кои се сеќаваат на „старите добри времиња“ веруваат дека на видеото може да се каже она што го направија двајцата светски лидери пред да влезат во политиката.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote