in ,

Карвахал паузира два месеци поради повреда

Десниот бек на Реал Мадрид, Дани Карвахал ќе паузира околу два месеци поради повреда на лигаментите на коленото.

Алтернатива за искусниот Карвахал е Алваро Одријазола кој беше стартер на претходниот натпревар со Ваљадолид.

По извршените тестови, му беше дијагностицирана повреда на средниот лигамент на десното колено, неговото закрепнување ќе продолжи во следните два месеца“, објави клубот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote