in

Кејн со хет-трик во победата на Спарс против Макаби Хаифа

Хери Кејн постигна хет-трик и Деле Али ја затресе мрежата во победата на Тотенхем против Макаби Хаифа. Со оваа победа Белите од Лондон се пласираа во групната фаза од Лига Европа. Ова беше нивни седми натпревар во само 19 дена.

Во првото полувреме паднаа 5 погодоци, 4 за домашната екипа. Хери Кејн го отвори натпреварот, но набрзо израелците израмнија. Ова само ги испровоцира играчите на Тотенхем по што започнаа да играат немилосрдно постигнувајќи 7 погодоци до крајот на натпреварот. Конечниот резултат беше 7-2.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote