in ,

Коемановата Барселона супериорна и со десет играчи! Четворка во Виго

Фудбалерите на Барселона ја совладаа Селта Виго во четвртото коло од Ла Лига со резултат 3:0 и го забележаа првиот триумф на Балаидос после пет години.

Каталонците го добиа и вториот меч во новата сезона (две игри не се одиграни) со погодоците на Ансу Фати во 11та минута, автоголот на дефанзивецот на домаќините Лукас Олас во 51. минта и голот на Серхи Роберто во продолжетците 90+5.

Мора да се напомене дека Барселона играше со десеторица од 42. минута поради двата црвени жолти картона на Ленглет.

Барса ја започна играта со рано водство. После двата гола против Виљареал, младиот Ансу Фати повторно заблеска.

Во продолжение, играчите на Барселона им беше отежната работата по исклучувањето на невнимателниот Ленглет, но исходот не беше променет.

Барселона во второто продолжение го препушти поседот на топката на противниците и чекаше шанса. Се воспостави дека тактиката на Коеман беше одлична.

Клубот од Ноу Камп следното коло ја дочекува Севиља. Селта гостува кај Осасуна.


Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote