in

Колку заработуваат познатите јутубери?

Живееме во период кога инфлуенсерите и јутуберите повеќе заработуваат од луѓето со високо образование… Ајде заедно да ги погледнеме кои се тие и колкави цифри заработуваат од Јутуб.

 1. Ryan Kaji
Ryan Kaji
 • Возраст: 9 години
  Канал: Ryan’s World
  Број на следбеници: 26,3 милиони
  Нето вредност: 100 милиони долари
  Годишен приход од Јутуб: 2.8 – 45.2 милиони долари

2. Jimmy Donaldson

Jimmy Donaldson
 • Возраст: 22 години
  Канал: MrBeast
  Број на следбеници: 41.4 милиони
  Нето вредност: 8 милиони долари
  Годишен приход од Јутуб: 1 – 33 милиони долари

3. Jelle Van Vucht

Jelle Van Vucht
 • Возраст: 23 години
  Канал: Jelly
  Број на следбеници: 19 милиони
  Нето вредност: 5 – 25 милиони долари
  Годишен приход од Јутуб: 1.2 – 18.7 милиони долари

4. Mark Edward Fischbach

Mark Edward Fischbach
 • Возраст: 31 години
  Канал: Markiplier
  Број на следбеници: 26.5 милиони
  Нето вредност: 28 милиони долари
  Годишен приход од Јутуб: 714.000- 11.4 милиони долари

5. German Garmendia

German Garmendia
 • Возраст: 30 години
  Канал: HolaSoyGerman, JuegaGerman
  Број на следбеници: 82.1 милиони (заедно двата канала)
  Нето вредност: 9 милиони долари
  Годишен приход од Јутуб: 553.400- 8.9 милиони долари

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote