in

Комедии кој ви препорачуваме да ги погледнете (Серии)

  • The Good Place (2016-2020)

Приказната за Eleanor (Kristen Bell), продавачка, која одеднаш се наоѓа во рајот, но знае дека не припаѓа таму. Таа се обидува да го сокрие своето минато со цел да остане во рајот.

  • Brooklyn Nine-Nine (од 2013)

Ray Holt е ецентричен командант на полициска единица, кој се обидува да ги спречи злосторствата во регионот Бруклин, Њу Јорк.

  • Modern Family (2009-2020)

3 модерни семејства од Калифорнија се обидуваат да се справат со своите деца, нивните партнери и работата на уникатни начини, неретко создавајќи комична атмосфера.

  • The Office (2005-2013)

Група на канцелариски работници го поминуваат својот живот низ смешните несреќи на нивниот надреден во Скрентон, Пенсилванија работејќи за компанијата за производство на хартија Дандер Мифлин.

  • Parks and Recreation

Leslie Knope, работничка во секторот за одржување на паркови, се обидува да и помогне на својата пријателка Ann да се справи со недовршеното градилиште пред нејзината куќа, соочувајќи се со нељубезните соседи.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote