in

„Кошарката нема да ме дефинира“ – ЛеБрон Џејмс

ЛеБрон Џејмс изјави дека постигнувањата во кошарката нема да го дефинира неговото наследство. Тој е на само една победа до својата четврта НБА титула. Со една победа тој може да им ја донесе првата титула во 10 години на Езерџиите. Тој има освоено 2 титули со Мајами и една со Кливленд.

„Приказната ќе се кажува како треба да се кажува и ќе се запише тоа што треба да се запише. Не го живеам мојот живот мислејќи на наследството во кошарката. Тоа што го правам надвор од теренот повеќе ми значи од тоа што го правам на него. Кошарката нема да го дефинира моето наследство“ изјави Џејмс

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote