in

Крилото на Ливерпул ќе се приклучи на Кардиф

Кардиф ќе го потпише крилниот играч на Ливерпул Хери Вилсон на позајмица до крајот на сезоната. Вилсон со оваа позајмица ќе му помогне на Кардиф да се справи со предизвиците оваа сезона и ќе ги понуди неговите вистински квалитети. Договорот сеуште не е постигнат, но од Ливерпул се оптимистични дека тоа е веќе завршена работа.

Ливерпул одби понуда за Вилсон од Свонси минатата недела поради тоа што Свонси не беше спремен да ги исполни условите кои Ливерпул ги постави. Интерес имаше и од останатите клубови како на пример Норич, Блекбурн, Нотингем Форест и Дерби. Ливерпул се обиде да го продаде крилото ова лето и неговата вредност ја проценува на 20 милиони фунти.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote