in

Кристијано Роналдо позитивен на корона

Напаѓачот на Португалија и Јувентус Кристијано Роналдо се тестираше позитивен на коронавирусот потврди фудбалската федерација на Португалија. 35 годишникот не покажал никакви симптоми и беше испратен да се самоизолира во својот дом.

Португалија се среќава со Шведска во Лигата на Нациите во среда и Роналдо ќе го пропушти тој натпревар. Остатокот од составот на Фернандо Сантос добија негативни резултати и се на располагање за натпреварот. Португалија одигра нерешено со Франција минатиот викенд.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote