in ,

Куертен: Одличен турнир, двата тениски бога се тука

Поранешниот светски рекет број еден Густаво Куертен се надева дека во финалето ќе играат Џокович и Надал.
Во полуфиналето на Грен слемот во Париз ќе се сретнат Рафаел Надал и Диего Шварцман, како и Новак Djоковиќ и Стефанос Циципас.

Gustavo Kuerten


“Турнирот помина одлично, двајцата најдобри тенисери на светот се во финалето. Тие се главни фаворити, но ќе видиме кој ќе биде во финалето. Сите ги очекуваат двајца. И би било неверојатно. Еден се бори да го изедначи рекордот по бројот на грен слем титули другиот да биде во најдобра можна позиција за да ја достигне таа бројка наскоро “, рече Гига.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote