in

Кулушевски: „Не знам како да го запрам Роналдо“

Шведскиот талент со Македонски корени и соиграчот на Кристијано Роналдо во Јувентус Дејан Кулушевски даде интересна изјава за медиумите. Тој инсистиреше дека Роналдо не може да биде запрен. Шведска ќе се соочи со Португалија во Лигата на Нациите во рамките на групата А3 во среда.

„Не постои таков што може да го запре. Ако тој има добар ден на теренот, тој одлучува за се што се случува на него. Не успеавме да го запреме минатиот натпревар, но добивме уште една шанса да го направиме тоа во среда“ изјави младиот талент. Кулушевски се приклучи ова лето на Јувентус и стана соиграч на Кристијано Роналдо.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote