in

ЛеБрон ги носи Лејкерс во финалето на НБА

ЛеБрон им помогна на Лос Анџелес Лејкерси да стигнат до финалето на НБА прв пат по 10 години со победа од 117-107 против Нагетс. Тие ја добија серијата со резултат 4-1. Џејмс успеа да забележи трипл дабл и постига 16 од своите 38 поени во третата четвртина. Тој додаде 16 скока и 10 асистенции на своето име.

35 годишниот Леброн, сега успее да се пласира во 10тото финале во својата кариера, а ова му е прв пат тоа да го стори со Лејкерси. Од друга страна, екипата од Лос Анџелес го има достигнато финалето 32 пати. Освен ЛеБрон, одличен натпревар имаше и Ентони Дејвис кој постигна 27 поени овој натпревар.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote