in

Леброн: Сакам само проклет почит

Лејкерси го победиа Мајами Хит на шестиот натпревар со 106:93, а Леброн Џејмс постигна 28 поени на тој дуел, а имаше и 14 скока и 10 асистенции.

Lebron James

„Кога дојдов тука, реков дека ќе ја ставам оваа организација таму каде што заслужува да биде. Вредноста на оваа титула е неверојатна. Тоа значи многу. Ние сакаме почит. Пелинка сака почит. Ја сакам мојата проклета заслужена почит!„ рече Џејмс.

„Фанови на Лејкерс, минатата година кога не стигнавме до плеј-офот, ви реков дека чекањето нема да трае многу долго. Едвај чекам да се вратан на вас. Многу ни недоставувате„.

„Тоа беше голем предизвик и беше многу тешко. Сето ова се игра со вашиот ум и тело. Далеку сте од работите на кои сте навикнати и кои ве направија професионалец„ порача Леброн на социјалните мрежи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote