in

ЛеБрон Џејмс незадоволен со изборот на МВП

Ѕвездата на Милвоки Giannis Antetokounmpo беше прогласен како најкорисен играч во НБА лигата втора сезона по ред. Тој стана трет играч во историјата кој успеал да ги освои наградите најдобар играч и најдобар дефанзивец во една сезона. Останатите двајца се Michael Jordan и Hakeem Olajuwon.

„Ќе бидам во својата соба, ќе пијам вино“ напиша James како реакција на новостите за наградата. „Од можни 101 гласови за прво место, јас освоив 16. Не велам дека победникот не ја заслужи наградата, но тоа ме налути. Некогаш оваа награда ја освојува најдобриот играч на најдобрата екипа, некогаш оној со најдобра статистика во сезоната. Критериумите се менуваат од сезона во сезона“ – изјави James.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote