in

Левандовски блескаше во победата на Полска против Босна

Напаѓачот на Бајерн Минхен Роберт Левандовски ја продолжи својата неверојатна низа за постигнување на погодоци во мечот против Босна и Херцеговина во кој успеа да ја затреше мрежата 2 пати. Победата од 3-0 ја однесе Полска на првата позиција пред Италија и Холандија во групата А1 на Лигата на Нациите.

Левандовски сега има 63 погодоци за својата држава. Тој успеа да постигне 55 гола од 47 натпревари минатат сезона за Бајерн и ја освои Лигата на Шампионите, Бундеслигата и Германскиот Куп. Од Полјаците и Линети се запиша во листата на стрелците во 45тата минута.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote