in

Легендарната игра FarmVille згаснува кон крајот на годината

Zynga го објави датумот кога легендарната играта FarmVille ќе биде исклучена.

После 11 години, Zynga објави дека симулаторот за земјоделство Farmville ќе биде исклучен на 31 декември. Играта, иако моментално не е толку популарна, секако дека е тажна вестта за затворањето бидејки многумина од нас сеуште имаат поле во играта.

Едно време играта беше едно од најпопуларните и најиграните на популарната платформа Facebook.

Zynga се заблагодари на сите верни играчи кои низ сите овие години беа најголемата поддршка на компанијата.

Онлајн купувањата во играта ќе продолжат до 14ти Ноември а пак играта ќе може да ја играте до 31ви Декември.


Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote