in

Лестер го демолираше Манчестер Сити

Leicester City's English striker Jamie Vardy celebrates after scoring their third goal from the penalty spot during the English Premier League football match between Manchester City and Leicester City at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on September 27, 2020. (Photo by Catherine Ivill / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. / (Photo by CATHERINE IVILL/POOL/AFP via Getty Images)

Џејми Варди постигна хет-трик на неверојатната победа на Лестер против Манчестер Сити. Иако започнаа одлично со погодокот на Махрез уште во 4тата минута, играта на граѓаните тотално се промени во второто полувреме. Варди го постигна својот прв гол пред полувремето од белата точка. Во второто полувреме тој постигна маестрален гол со пета по центаршутот на Кастањ и му овозможи на Лестер водство од 2-1.

Третиот свој гол го постигна исто така од пенал. Фантастичен гол постигна и Медисон само неколку минути откако влезе во игра. Конечниот резултат беше 2-5 за гостите. Екипата на Гвардиола го доживеа најголемиот пораз откако тој стана тренер. Сега Граѓаните се наоѓаат на 13тата позиција и ова не е старт на сезоната каков што се надеваа. Гвардиола изјави дека итно ќе се насочи на детектирање и решавање на проблемот на својата екипа.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote