in

Лејкерси на само една победа до титулата

Лос Анџелес Лејкерс се на само една победа до освојувањето на првиот шампионат во 10 години откако ги победија Мајами Хит во 4тиот натправар во финалето на Нба лигата со резултат 102-96. Тие ја водат серијата 3-1. Нивната последна титула беше освоена во 2010 кога беа предводени од Коби Брајант кој неодамна почина во несраќа со хеликоптер.

ЛеБрон Џејмс постигна 28 поени за тимот од ЛА. Петтата игра ќе се одигра во ноќта помеѓу петок и сабота во 03:00. „Разбираме за што се бориме. Работата не е завршена. Има уште да се игра. Но ние сме многу блиску до титулата“ – изјави 35 годишниот ЛеБрон.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote