in

Лејкерс ја зграпчија и втората победа против Мајами Хит

Леброн Џејмс и помогна на својата екипа да стигне до втората победа во НБА финалето против Мајами Хит со резултат 124-114. Џејмс постигна 33 поени, а Ентони Дејвис додаде 32. Лејкерси ги носеа нивните „мамба“ униформи во чест на легендата на тимот од ЛА – Коби Брајант. ЛА Лејкерс се сега на само 2 победи до нивната 17та НБА титула.

Третата игра ќе се одигра во недела. Џејмс во врска со униформата посветена на Коби изјави:

Ние мислиме на семејството Брајант и тие се со нас. Ве сакаме и се надевам дека ве направивме горди денеска. Чест е да се оддаде почит на Коби на ваков начин.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote