in

Листа на неуспешните трансфери на Ed Woodward

Летниот трансфер период полека завршува, а навивачите на Манчестер Јунајтед имаат се помалку надеж дека ќе видат нов играч што ќе заигра за нивната екипа. Од целава оваа ситуација, најдебелиот крај можно е да го извлече спортскиот директор задолжен за трансфери на Манчестер Јунајтед – Ed Woodward. Фановите веќе започнаа да ја бараат неговата замена. Да се потсетиме на најголемите трансфери што Ед се обидел да ги направи, но не успеал:

1. Враќањето на Ronaldo

Ед се обиде да го врати Роналдо во Јунајтед во 2013 и во 2018. Но тој се одлучи да потпише за Јувентус во 2018.

2. Еден Хазард

Мурињо додека беше на клупата на Јунајтед го побарал Хазард во неговиот состав. Но и овој трансфер бил неуспешен.

3. Фабрегас

Јунајтед се обидел да го потпише Фабрегас во 2014, но шпанскиот играч за врска се одлучил да потпише за Челси.

4. Тони Крос

Мојс го побарал Крос, но ниту таа желба не му била исполнета.

Останати звучни имиња што Ед не успеал да ги потпише се: Педро, Отаменди, Видал, Хумелс, Мане, Рамос, Милер, Гризман, Дибала и други. Листата е навистина долга. Дали отпуштањето на спортскиот директор ќе ги намали маките на Манчестер Јунајтед или пак проблемот е во нешто друго? Како и да е, податоците не во ползата на Ed Woodward.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote