in

Луди факти за Кока-Кола

1.Кока колата никогаш немала кокаин во нивните пијалоци, но затоа рецептот содржел листови од кока.

2.Кока колата може да се купи во секоја држава во светот.

3.Чаша Кока Кола чинела само 5 центи повеќе од 70 години. (1886-1959)

4.Има 16 различни вкусови на Кока Кола.

4.Пијалокот бил измислен од пармацефт.

5.Кока колата дизајнирала специјална „Бела Кола“ за време на втората светска војна.

6.Кока Кола во Мекдоналдс има најдобар вкус.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote