in

Луис Хамилтон: „Ќе биде тешко кога ќе треба да заминам“

Луис Хамилтон призна дека ќе му биде тешко кога ќе дојде моментот за заминување од F1, но исто така потврди дека сеуште не завршил и е детерминиран да постигне уште многу успеси во најбрзиот спорт во светот. Во сезоната каде што може да го израмни рекордот како возач со најмногу освоени F1 титули, Британецот успеа да израмни уште еден имресивен рекорд – возач со најмногу победи во F1.

Тоа му појде за рака во минатото Гран При кое се одржа вчера (недела) на популарниот „Зелен пекол“ Нирбургринг. Ова е 14та сезона на Хамилтон во F1 и тој е на 35 годишна возраст, втор најстар на гридот. „Јас, како и секог овде, го сакам тоа што го работам. Ги сакам предизвиците што F1 може да ги понуди“ изјави Луис.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote