in

Лукаку стрелаше два пати во победата на Белгија

Ромелу Лукаку ја затресе мрежата два пати во победата на Белгија против Исланд и ја однесе својата репрезентација на првото место во групата А2 во Лигата на Нациите. Напаѓачот на Интер ги постигна двата погодоци во првото полувреме од кој еден беше од белата точка. Сега тој има 55 погодоци во репрезентативниот дрес.

Биркир Севарсон беше стрелецот на единствениот гол на Исланѓаните кој моментално се на последната позиција во групата и се соочуваат со можно испаѓање во лигата Б на Лигата на Нациите. Тие ги загубија сите 4 игри досега и имаат 0 бодови.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote