in

Луѓето кои биле во интернат ќе ги знаат овие ситуации!

  1. Разделувањето со вашето семејство, пријатели… Сваќате дека ништо нема да биде како порано!

2. Отпрвин имате проблем да се навикнете и постои големо чувство на осаменост.

3. Кога сте биле со вашите сте мислеле дека се многу строги, но откако ќе се сретнете со надлежните во интернатот мислењето за вашите ќе се смени!

4. Ќе ја мразите упорноста на надлежниот во утринските часови!

5. Ќе ги изоштрите вашите способности за преживување. Ќе лупите портокал со лажица или пак ќе миете коса во лавабо со ладна вода!

6. Ќе се навикнете да седите на најнеудобната столица!

7. Враќањата секогаш ќе бидат тешки по распустите!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote