in

Македонија го победи Косово и е на чекор до Европското Првенство

Македонија беше подобра од нашите северни соседи – Косово со резултат 2-1. Сите голови беа постигнати во првото полувреме. Натпреварот се отвори во 16тата минута по авто голот на Кољоли. Косоварите набрзо израмнија по грешката на нашиот голман преку Хадерџонај во 29тата минута. Дарко Велковски стрелаше и ни донесе предност од 2-1 четири минути подоцна.

Селекторот Ангеловски ги предупреди играчите да не се радуваат премногу бидејќи работата сеуште не е завршена. „Моментално сите сме еуфорични и заслужуваме да се радуваме, но мора да разбереме дека работата не е целосно завршена“ изјави селекторот. Финалето на плеј-офот кој може да ни донесе Европско Првенство ќе се одигра на 12ти Ноември и Македонија ќе се соочи со Грузија.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote