in

Македонија извлече значаен бод против Грузија во Лигата на Нации

Македонија успеа да освои значителен бод во натпреварот против Грузија во Лигата на Нациите во рамките на групата Ц2. Првото полувреме заврши без погодоци, но нашата репрезентација беше поконкретна во нападот и го држеше во нивна полза поседот на топката.

Во второто полувреме во 67мата минута голманот на Рајо Валекано Столе Димитриевски заработи директен црвен картон поради играње со рака надвор од неговиот шеснаесетник. Тоа ги закомплицира работите на избраниците на Ангеловски и Грузијците успеаа да постигнат гол. Но нашите играчи не се предадоа и на самиот крај на натпреварот заработија удар од белата точка. Алиоски беше прецизен и ни битен бод на нашата репрезентација. Моментално во групата Ц2 ние сме на првата позиција, а Грузија е веднаш зад нас со ист број на бодови.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote