in

Мане и Алкантара можат на Гудисон Парк!

Садио Мане и Тијаго Алкантара ќе бидат на располагање на Клоп за натпреварот против Евертон.

Thiago Alcantara

Ливерпул во сабота од 13:30 часот ќе го пречека Евертон во петтот коло од Премиер лигата. За тој натпревар, Јирген Клоп на располагање ќе ги има и Садио Мане и Тијаго Алкантара, кои се вратија на трензите во понеделникот.

Двајцата играчи добиа негативни резултати на тестирањето на коронавирус и го поминаа задолжителниот период на карантин.
Наби Кеита се уште е во самоизолација и чека резултат на нов тест откако беше позитивен на коронавирус.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote