in

Манчестер Сити го потпиша дефанзивецот Рубен Диас

Манчестер Сити се согласи да го потпише португалскиот дефанзивец на Бенфика Рубен Диас за сума од 65 милиони фунти. Дефанзивецот на Сити Николас Отаменди ќе оди во спротивниот правец за 13.7 милиони фунти во посебен трансфер.

Тренерот на Граѓаните Пеп Гвардиола, посакуваше десен централен дефанзивец уште од пензионирањето на Винсент Компани минатото лето. Во неделата, Бенфика излезе со соопштение кое ги потврди двата трансфери направени помеѓу овие 2 клуба, но договорите помеѓу играчите и клубовите сеуште не се потпишани.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote