in

Манчестер Сити обезбеди 3 бода против Вулверхемптон

Сити го издржа притисокот на Вулвс во второто полувреме и успеа да ги победи. Граѓаните успеаа да ја затрежат мрежата во првото полувреме прво преку Кевин де Брујн и Фил Фоден. После водството изгледаше дека натпреварот е завршен, но Вулвс продолжија да притискаат и во второто полувреме. 

Напаѓачите на Вулвс имаа неколку шанси пред конечно да успеат да го надмудрат Едерсон преку погодокот на Раул Хименез. Но тие не успеаа да го повторат натпреварот од минатата сезона откако се вратија од 0-2. Габриел Хесус стави точка на натпреварот во 95та минута и ѝ овозможи на екипата на Гвардиола да ги постигне првите 3 бода сезонава.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote