in

Манчестер Сити со кикс против Лидс

Лидс Јунајтед успеа да „украде“ бод во натпреварот против Манчестер Сити благодарение на новото појачување од Валенсија – напаѓачот Родриго. Во битката помеѓу маестралните Пеп Гвардиола и неговиот „идол“ Марсело Бијелса немаше победник. 

Во 17тата минута Рахим Стерлинг го отвори натпреварот откако успеа да ја затресе мрежата на Лидс. Но екипата на Бијелса постојано напаѓаше и го имаше поседотр во своја корист. Тие успеаа да изедначат во второто полувреме преку ударот со глава на Родриго, само 2 минути откако влезе во игра.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote