in

Манчестер јунајтед успеа да победи во драматична завршница

Неверојатен пенал во последните секунди од натпреварот беше доделен на фудбалерите на Јунајтед против Брајтон. Судијата првин прогласи крај на натпреварот, но после неколку секунди му јавија од ВАР собата дека играч на Брајтон играл со раката во својот шеснаесетник.

Бруно Фернандеш смирено стрелаше од белата точка и му ги донесе на Јунајтед првите 3 бода оваа сезона.Натпреварот заврши со 2-3 за гостите.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote