in

Мареј и Еванс испаднаа од Ролан Гарос

Враќањето на Енди Мареј не беше баш како што тој очекуваше отакако изгуби од Стан Вавринка во првата рунда од Ролан Гарос. 33 годишниот Британец загуби во 3 сета со резултат 6-1 6-3 6-2 и не беше на нивото на шампионот од 2015, Вавринка. Испаѓањето на Мареј се случи по поразот на најдобриот рекет на Англија, Ден Еванс од Јапонецот Кеи Нишикори во драматични 5 сетови.

Еванс загуби со резултат од 1-6 6-1 7-6(7-3) 1-6 6-4. Мареј имаше застој во кариерата откако се соочуваше со проблеми со колкот. Тој мораше да оди на 2 операции и беше на работ на пензионирање минатата година. Додека неговиот противник, Вавринка исто така доживеа застој во кариерата со бројни повреди на неговиот зглоб.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote