in

Мареј: „Рекордот на Надал на Френч Опен нема да биде оборен“

Рекордот на Рафаел Надал од 13 Ролан Гарос титули нигогаш нема да биде оборен според Британецот Енди Мареј. Надал, 34, го освои последниот Ролан Гарос со победа над Новак Џоковиќ со резлтат 6-0 6-2 7-5 во неделата и го изедначи рекордот на Роџер Федерер со освоени 20 Гренд Слем титули.

„Тоа е неверојатно достигнување. Не верувам дека ќе биде досигнато, ниту некогаш некој ќе се доближи до овој рекорд“ изјави Мареј. Енди Мареј испадна во првсата рунда од Ролан Гарос од Вавринка. „Се надевам дека со неколку натревари оваа есен и добри тренинзи, следната година ќе се вратам во посакуваната форма“ додаде Британецот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote