in

Мегрегор ќе се боксува со Пакиао

Конор Мегрегор изјави дека се враќа од пензија за да се боксува со Мани Пакиао во блискиот Исток. Поранешниот UFC шампион, 32, се пензионираше од спортот во Јуни, по трет пат во 4 години. Тој се врати од пензија во 2017 за да се соочи со Флојд Мејведер во својот прв професионален боксерски меч, а сега истото го прави за борба со осумкратниот шампион Мани Пакиао.

Голема е честа што ќе се борам со двата најдобри боксери на модерната ера

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote