in

МекГрегор се согласи за датумот на борбата против Дастин Порие

Конор МекГрегор потврди дека се согласил за датумот на борбата портив Американецот Дастин Порие во Тексас следната година. Поранешниот шампион на УФЦ, 32, кој се пензионираше минатото лето по трет пат во 4 години одлучи повторно да се врати.

„Го прифатив датумот 23ти Јануари да биде датумот на борбата. Мојата цел е да се борам во стадионот на Далас Каубојс“ објави МекГрегор на социјалните мрежи. МекГрегор сакаше да се бори токму на овој стадион поради неговите одлични односи сос сопственикот на стадионот Џери Џонс.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote