in ,

Милан потврди: Hauge е на Сан Сиро до 2025

Jens Peter Hauge е официјално нов играч на Милан. Младиот Норвежанин потпиша пет годишен договор.

Младиот играч ќе го носи бројот 15. Норвежанинот ги импресионираше сите на Сан Сиро минатата недела кога играше против „росонерите“ за Бодо/Глимт во квалификациите за Лигата на Европа.

Како што пренесуваат медиумите, италијанскиот тим одвои 5 милиони евра за овој трансфер.

Играчот има 20 години, игра во везниот ред, и неодамна доби повик од репрезентацијата за играта против Србија во баражот за Европското Првентсво.


Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote