in

Многу звучни имиња ќе глумат во филмот на Netflix- Don't Loo

Netflix и Adam McKay привлекоа многу звучни имиња во новиот филм што треба да се снима – Don’t Look Up. Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Johan Hill, Hilmesh Patel, Timothee Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry, Thomas Sisley и Jenifer Lawrence е екипата која ќе ја гледаме на филмските платна. McCay ќе го напише и режира филмот заедно со Kevin Messick.

Филмот ќе се работи за два нискорангирани астрономи кој се обидуваат да го предупредат човештвото за астероидот кој е потенцијален за разрушување на нашата планета. Ваква акторска екипа немаме видено никогаш во холивуд, а последна сензација со волку звични имиња беше филмот Ocean’s 11. Сеуште нема информации кога филмот ќе се појави во кино салите.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote