in

Може да добиете големи попусти на новите Amazon Echo и Echo Dot во форма на топка.

Повеќе рани зделки на примарниот Ден 2020 излегоа на површина.

Вчера, Amazon објави дека Prime Day 2020 е заклучен за 13 и 14 октомври. Обично е во јули, но коронавирусот го турна назад, сега соседите во соседството на другите празници за шопинг како Црниот петок и Сајбер понеделникот. Некои предвремени зделки се веќе објавени во пресрет на големиот ден, па дури и повеќе веројатно ќе излезат пред тоа, како и денес.

Новиот, Amazon Echo (четврти род) во форма на топка, кој беше претставен минатата недела, се намалува доколку ги купите во две пакувања. Нормално 100 УСД по паметен звучник, можете да вчитате на двајца за 170 УСД (попуст од 30 УСД) кога ќе одјавувате и го користите кодот за понуда ECHO2PK. Овој производ нема да излезе до 22-ри октомври, но убаво е да заштедите пари на оваа технологија пред да излезе.

Новата Echo Dot (четврта генерација) е поевтина опција, која исто така може да се набави во две пакувања со слична заштеда. Овие чинат 50 долари за парче, но ако додадете две во вашата кошничка со кодот DOT2PACK, ќе добиете две за 80 долари (попуст од 20 долари). Ова ехо точка ќе биде објавено на 22 октомври.

За да заштедите на две пакувања Ехо Точки кои имаат вграден дигитален часовник, како што е прикажано погоре, можете да залепите во истиот код за понуда прикажан погоре на исходот. Вашата цена ќе биде малку повисока, сепак, со 100 долари за двајца наместо 120 долари. Овој модел ќе излезе на 5-ти ноември.

Друг договор за рано на Prime Day 2020 е на оваа 50-инчна телевизија Insignia 4K HDR. Нормално 350 долари, тоа е 250 долари. Не е потребен код за понуда за да го добиете овој попуст во моментов.

Овој модел доаѓа изграден со сопствен софтвер Fire Amazon на Амазон кој работи како ОС (за разлика од потребен дополнителен хардвер, како Fire TV Stick), така што ќе имате непосреден пристап до популарните апликации за проследување ТВ и филмови, како што се Нетфликс, Дизни Плус, Јутјуб, Хулу и секако, Prime Video. Целокупната слика и квалитетот на градење на телевизорот веројатно не држат свеќа за поскапи опции, но ова може да биде добро, ако ви треба нешто големо и ефтино што ви овозможува да гледате многу.

Почнувајќи од 6-ти октомври, ТВ-договорот погоре ќе заврши, но уште неколку уреди на Амазон ќе бидат пуштени во продажба, вклучително и овие подолу:

Toshiba 32-инчен Smart HD Fire TV Edition телевизор ќе чини 120 долари (нормално 180 долари).
Insignia 43-инчен Smart 4K UHD Fire TV Edition TV за 199,99 $ (нормално 200 $).
Заштедете 40 УСД на Ехо Шоу 5 (нормално 90 УСД).
Blink Mini затворени камери: една за 25 долари, две за 50 долари (нормално по 35 американски долари).
Echo Show 5 и Blink Mini за 55 долари (нормално 135 долари).

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote