in ,

Мото 3: Фернандез најбрз пред квалификациите

Раул Фернандез, возачот на тимот на Ред Бул КТМ Ајо, беше најдобар на третиот тренинг во класата Mото 3 пред неделната трка во Ле Ман.

Raul Fernandez

Возачот на Ред Бул КТМ беше најдобар на третиот тренинг пред неделното Гран при на Франција. Шпанецот извози најбрз круг (1:42:153).
По него следеше Селестино Вијети од Sky Racing тимот VR46 со заостанување од 0.045, а третиот на табелата беше Романо Фенати.
Квалификациите во класата Мото 3 се возат од 12:35 часот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote