in

Мојсе Кин ќе оди на позајмица во ПСЖ

Напаѓачот на Евертон Мојсе Кин ќе се приклучи на тимот од Париз на позајмица до крајот на сезоната. 20 годишниот италијански репрезентативец не успеа да направи некој позначителен учинок откако се приклучи на Евертон во трансфер вреден 27 милиони фунти во летото во 2019.

Сега тој ќе се обиде да ја „оживее“ неговата кариера во француската прва лига. ПСЖ ќе добие и опција за купување на напаѓачот по завршување на неговата позајмица. Кин одигра 4 натпревари оваа сезона за Евертон и постигна 2 погодоци. Минатата сезона, Кин постигна само 2 погодоци во 33 натпревари за тимот од Гудисон Парк.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote