in ,

Мурињо конечно пронајде напаѓач!

Бразилецот пристигнува во Тотенхем

Потрагата на Тотенхем по резервниот напаѓач траеше со недели но изгледа дека заврши синоќа. Бразилскиот напаѓач Карлос Винисијус од Бенфика пристигнува на Бајт Харт Лејн, јавуваат островсите и португалските медиуми.

Стратегот Мурињо побара од управата напаѓач кој би бил алтернатива за Хери Кејн или би играл во тандем со него. Не сакал да дојде во ситуација да се повреди Кејн и да мора да ги користи Сон или Лукас Моура како класични „деветки“.

Бразилецот ќе пристигне од Бенфика на позајмица со опција за откуп од 45.000.000 евра.


Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote