in

Напуштени места во САД кои можат да се искористат за вечерта на вештерките


Патувањата може да изгледаат малку поразлично оваа година поради коронавирусот, но ако можете безбедно да патувате, овие неверојатни места ќе ви создадат чуден страв.

Казнено поправниот дом во источната држава – Филаделфија
Островот Алкатраз, Сан Франциско
Затворот од стариот град, Чарлстон
Гробиштата ст.Луис, Њу Орлеанс
Форт Исток Мартело, Флорида
Стенли Хотел, Колорадо
Слоси печки, Алабама
Бродот Салем, напуштениот брод

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote