in

Најбизарниот начин за повик на донации…

Конфликтот помеѓу Азербејџан и Ерменија расте од ден за ден. На интернет се појави видео на девојка по име Анастасија која прави „тверк-видео“ со цел да собере донации за Ерменската армија.
Девојката е Американка со Ерменско потекло. Таа го избра најбизарниот начин како да собере донации за војна. Видеото е објавено на контроверзната социјална мрежа тикток и направи лавина од позитивни и негативни реакции.

Во описот на видеото беше напишано дека се спрема повторен геноцид врз Ерменците. Со тоа уште повеќе ги разгори расправиите. Во прилог е видеото.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote