in

Нај лајкуваните слики на Инстаграм во последните 10 години!

  1. 2010

Првата објавена фотографија на Инстаграм. Креаторот е корисникот Кевин.

2. 2011

Креаторот на сликата е познатиот пеач Џастин Бибер. На сликата е заедно со неговите помали браќа. Сликата е нај лајкувања за 2011 година а сепак има 270.524 лајка.

3. 2012

Сите беа фанови на One Direction во 2012 година. Оваа фотографија со Луис Томилсон и Зајн Малик со тема ноќта на вештерките беше најлајкуваната за 2012 година.

4. 2013

Џастин Бибер повторно ја има нај лајкуваната фотографија и во 2013 годин. Но, овој пат, тука е и Холивудската легенда Вил Смит. Фотографијата денес има повеќе од 1.5 милиони лајкови.

5. 2014

6. 2015

7. 2016

8. 2017

9. 2018

10. 2019 – Воедно и нај лајкуваната слика на Инстаграм на сите времиња!

11. 2020

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote