in ,

На денешен ден! Бекам го постигна најубавиот гол во својата кариера!

Се чини дека луѓето заборавија каков фудбалски мајстор беше Дејвид Бекам. Со години, луѓето го гледаат низ призмата на шоу-бизнисот, некои го нарекуваат манекен, а факт е дека пред се тој е врвен мајстор во фудбалот.

Така, на дешен ден пред 19 години го постигна најважниот погодок во кариерата, и секако препознатливо за него, од слободен удар.
Мечот е од квалификациите за светското првенство во 2002 година против репрезентацијата на Грција. Во прилог го имате незаборавниот спектакуларен гол.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote