in

Неверојатни факти за познати личности.

Тие се познати и многу се знае за нив. Сепак, секогаш има нешто што нè изненадува. Singleе издвоиме интересни и неверојатни факти за познати личности кои веројатно ќе ве изненадат.

 1. Вуди Харелсон

Таткото на Вуди Харелсон, Чарлс, бил убиствен договор.

 1. Стивен Винсент Стив Бушеми

Пред да стане актер, Стивен Винсент Стив Бушеми беше пожарникар во Newујорк, а по нападите на 11 септември 2001 година, тој се пријави доброволно на својата стара станица и им помогна на своите колеги да ги расчистат урнатините.

 1. Кристофер Вокен

Вокен работеше како скротувач на лавови во својата младост.

 1. Силвестер Сталоне

Пред да стане Роки Балбоа, Сталоне се појави како актер во порно филмот Партија во Кити и Студс.

 1. Бредли Купер

Актерот Бредли Купер рече дека како дете мислел дека само нинџи ја разбираат смислата на животот и смртта и го молел својот татко да го испрати во Јапонија да тренира и да стане еден од нив.

 1. Џенифер Лоренс

Ennенифер Лоренс првпат се појави на телевизија во емисијата МТВ My Super Sweet Sixteen кога имала само 14 години.

 1. Jerери Спрингер

Долго пред неговото ток-шоу „Jerери Спрингер шоу“ да стане популарно, Спрингер беше градоначалник на Синсинати.

 1. Рајан Гослинг и Justастин Тимберлејк

Иако не можете да ги видите заедно во градот, тие беа деца цимери како деца! Двајцата се преселија во Флорида за да учествуваат во клубот Мики Маус и живееја заедно шест месеци. Мајката на Рајан мораше да остане во Канада, а inастин беше негов законски старател.

9. Расел Кроу

Популарниот австралиски актер Расел Кроу има свој бенд наречен 30 Odd Foot Of Grunts и нивниот најголем хит е песната од 1980 година, сакам да бидам како Марлон Брандо. Неговата желба се оствари откако стана вториот добитник на Оскар кој го игра ликот на orор-Ел во филмот Човекот од челик, а првиот беше Марлон Брандо. Патем, ова е првиот филм за Супермен кој во својот наслов го нема зборот супермен.

 1. Ријана

Провокативната пејачка Ријана ја започна својата кариера во 2006 година во сапуницата Сите мои деца каде што го изведе еден од нејзините први СОС хитови.

 1. Сузан Сарандон

Американската актерка не доби улога во култниот класик Роки бидејќи беше премногу привлечна, а наместо тоа во филмот се појави сестрата на Франсис Форд, Копола.

 1. Блејк Лајвли и Пен Бадгли

Според многумина, Блејк и Пен се запознаа и се за loveубија на снимањето на серијата „Озборувачки девојки“. Сепак, тие се познати уште од детството. Нивната романса во меѓувреме заврши, а Блејк во моментот е во брак со Рајан Рејнолдс.

 1. Роуз МекГован

Родителите на актерката која се прослави со улогата на Пејџ Метјуз во серијата „Шармирани“ беа членови на сектата Деца на Бога.

 1. Емили Блант

Ѕвездата на акциониот СФ филм Лупер, како дете имала проблеми со пелтечење.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote